Kurs dolara 29 kwietnia powyżej 4,4 zł

Docelowy przedział dla fed funds wynosiłby wówczas 2,25%-2,50%. Stopy procentowe w USA idą w górę o 0,75 pp. Jednocześnie FED powoli zmienia retorykę i zaczyna zwracać szczególną uwagę na spowolnienie gospodarcze. W sierpniu czekają co dzieje się dalej po wielkiej brytanii pm johnson pisze brexit list opóźniony nas wakacje od podwyżek stóp, które wrócą do… Amerykanie zgodnie z oczekiwaniami podnieśli stopy procentowe o 0,75%. Rynki spodziewały się nawet więcej, co w połączeniu z łagodniejszą konferencją spowodowało odwrót od dolara.

kurs euro prognozy wrzesień 2021

Z kolei dolar przy wzroście na poziomie 0,36 proc. Kosztuje już 3,97 i tym samym bliża się do granicy 4 zł. Frank szwajcarski rośnie w tempie 0,20 proc. Natomiast funt szterling jako jedyny traci wobec złotego.

Inflacja w Polsce znów pobiła rekord! Na jakim poziomie się zatrzyma?

Prognoza kursu euro na koniec miesiąca 4.53, zmiana w Czerwiec 0.22%. Maksymalny kurs 4.63, amazon.com inc. (nasdaq amzn) wynik q3 oczekiwany spadek minimalny kurs 4.49. Prognoza kursu euro na koniec miesiąca 4.56, zmiana w Kwiecień -0.44%.

kurs euro prognozy wrzesień 2021

To o 0,1 punktu procentowego więcej niż wynikało z wcześniejszego szacunku GUS. W czerwcu ceny towarów i usług rosły w tempie 15,5 procent rok do roku. Czytaj dalej Nowe zasoby ropy i gazu na Morzu Norweskim odkryły firmy PGNiG i Aker BP. Wstępne szacunki to milionów baryłek ekwiwalentu ropy naftowej. Udział PGNiG w złożu to 20 procent – podało Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo w piątek. W ciągu ostatnich miesięcy wzrost liczby zachorowań na koronawirusa, rosnące globalne napięcie oraz ogólne spowolnienie wzrostu gospodarczego doprowadziły do stałego wzrostu cen złota na całym świecie. Cena złota zmienia się w odpowiedzi na czynniki makroekonomiczne oraz geopolityczne, XAU rośnie w okresach braku stabilności na rynkach finansowych i wstrząsów globalnych.

Głównym wyznacznikiem dla złotego kurs EUR/USD, RPP zignoruje wyższą inflację

Eksperci wielu agencji analitycznych uważają, że cena złota znajduje się na początku długoterminowego trendu wzrostowego. Często inwestorzy stosują złoto w celu dywersyfikacji portfeli, ale w związku z rosnącymi obawami dotyczącymi inflacji skłonni są również wykorzystać metal szlachetny w celu zabezpieczenia ryzyka wzrostu cen. Popyt i podaż to najbardziej skomplikowane czynniki przy ocenianiu wpływu na wartość metalu szlachetnego. Poważni inwestorzy w złoto, łącznie z bankami centralnymi, MFW i wiodącymi funduszami, okazują znaczny wpływ na rynek.

Przedpołudniowe dane makro nie wpłynęło na kurs złotego

Bank Goldman Sachs przewiduje, że Fed w listopadzie ogłosi początek ograniczania zakupów obligacji o 15 miliardów dolarów miesięcznie. Eksperci Ebury podkreślają, że złotemu nie sprzyja także orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego o wyższości konstytucji nad prawem Unii Europejskiej. Ich zdaniem, coraz bardziej prawdopodobny jest scenariusz, w którym Polska nie otrzyma środków z funduszu odbudowy (24 mld euro dotacji i 12 mld euro pożyczek), a przynajmniej nie w najbliższym czasie. Ekonomiści Ebury są zdania, że złoty pozostaje pod presją zarówno czynników zewnętrznych, jak i krajowych. Te pierwsze dotyczą obaw stagflacyjnych wzmacnianych przez wzrost cen surowców i negatywne wieści z największych gospodarek. Natomiast czynniki krajowe, które mogłyby pomóc złotemu okazały się zbyt słabe.

S&P 500 i NASDAQ w dół. NFP psuje sentyment na rynku akcji

Czytaj dalej Zachodnie sankcje na Rosję, nakładane za inwazję na Ukrainę, uderzają w tamtejszą gospodarkę. “Choć oficjalne dane należy traktować z dużą rezerwą, nawet one pokazują narastający kryzys gospodarczy” – podkreślił Polski Instytut Ekonomiczny. Jak wskazano, recesję odczuwa także rosyjskie społeczeństwo. Konsumpcja gospodarstw domowych gwałtownie spadła. Czytaj dalej Wypłaty czternastej emerytury rozpoczną się 25 sierpnia – przypomina resort rodziny i polityki społecznej na stronie rządowej.

Jak zyskał, to teraz po tygodniu stawiają na umocnienie. To żadna prognoza, a nawet nie wróżbiarstwo. Przed nami pierwsza podwyżka stóp w strefie euro od 2011 r. Przez cały tydzień rynki walutowe oczekiwały wyników środowego z bożego narodzenia jest sik posiedzenia amerykańskiego banku centralnego. Zgodnie z szacunkami rynkowymi, Fed podniósł główną stopę procentową o 75 punktów bazowych do przedziału 2,25-2,50%. Po konferencji prasowej z udziałem prezesa…

Kurs DOLARA – prognozy

Podobnie jak w Polsce za jej obniżenie odpowiadają spadające ceny benzyny. Prawdopodobnie FED na wrześniowym posiedzeniu będzie się musiał pochylić… Amerykański ma szczególne znaczenie w światowym systemie ekonomicznym. Waluta jest globalną walutą rezerwową świata. Aktywa wyceniane w dolarze posiada także Narodowy Bank Polski.

W takim otoczeniu analitycy w dalszym ciągu obniżają prognozy dla naszej waluty. Pod koniec listopada rynkowy konsens zakładał, że na koniec 2022 r. To aż o 8 groszy więcej niż w zestawieniu z początku listopada. W górę poszły też prognozy na najbliższy miesiąc.

Kurs euro konsoliduje. Analiza techniczna EUR/USD i EUR/PLN

Silniejszy dolar amerykański nie wystarczy, by opanować inflację w USA – wynika z analiz Allianz Trade. Choć wzrost wartości USD obniży inflację o… Wczorajsza sesja na amerykańskim rynku akcji zakończyła się silnymi wzrostami głównych indeksów (S&P 500 +2,76 proc., DJIA +2,43 proc., Nasdaq Composite +3,11 proc.). S&P 500 zamknął się najwyżej od 9 czerwca zbliżając się do… Rada Prezesów Europejskiego Banku Centralnego zdecydowała o podwyżce stóp o 50 pb z -0,5 pp. do zera.

Share this post

Karan

Karan

Work as Operational Head at Shine Soft Solutions